blachy z piekarnika

Blachy z piekarnika są trudne do wyczyszczenia, dlatego często szukamy różnych sposobów ułatwiających to zadanie. Na szczęście nie musisz szukać specjalnych preparatów, bo najlepszy specyfik do czyszczenia masz w swojej kuchni. Poznaj trik, który sprawi, że Twoje blaszki będą dosłownie jak nowe!

Często się zastanawiamy nad sposobem który przywróci wygląd blach z piekarnika, które są w niektórych miejscach poprzepalane, zardzewiałe, matowe. Takie blaszki nie wyglądają zachęcająco, ale na szczęście nie musisz ich jednak wyrzucać, jest na to rewelacyjny sposób!

Jak wyczyścić blachy z piekarnika? Genialny trik!

Wystarczy, że użyjesz coli, soku z cytryny, sody oczyszczonej i pasty do zębów! Do blaszki wlej colę, dodaj sok z połowy cytryny i łyżeczkę sody. Wymieszaj mieszankę, zabezpiecz przed zwierzętami i przed wylaniem przykrywając folią i odstaw blaszkę najlepiej na balkon, na całą noc.

Rano wylej, a następnie na druciak nałóż trochę pasty do zębów i wyszoruj całą blaszkę. Umyj pod gorącą wodą, wyszoruj płynem do naczyń, opłucz bardzo dokładnie i gotowe!


Czy wiesz, że możesz przygotować popularny napój w domowym zaciszu? Wypróbuj prostego i szybkiego przepisu na colę!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Kornelia

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Kulinaria, Ciekawostki, Gwiazdy, Wiadomości