Jak wyczyścić płytę indukcyjną?
fot. screen Youtube / NEFF Home UK

Do czyszczenia płyty indukcyjnej wcale nie musisz stosować drogich specjalistycznych środków. Z wykorzystaniem octu i sody oczyszczonej łatwo usuniesz zabrudzenia, co pozwoli utrzymać sprzęt w należytym stanie na długi okres. Sprawdź, jak to zrobić.

Zastosowanie octu i sody w czyszczeniu płyty indukcyjnej

Jeśli użyjesz tych obydwu produktów w prawidłowej kolejności, gruntownie skorzystasz z ich mocy. Jednak nie mieszaj ich ze sobą – tworząca się piana wcale nie jest taka efektywna, jak część osób sądzi. Te dwa składniki należy zaaplikować oddzielnie, bo tylko wtedy zadziałają i pomogą zlikwidować nawet najtrwalsze zabrudzenia.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną przy użyciu sody i octu?

1. Zimną płytę indukcyjną spryskaj octem i przetrzyj ją lekko wilgotną ściereczką, najlepiej wykonaną z mikrofibry. Dzięki temu pozbędziesz się małych zanieczyszczeń i odtłuścisz powierzchnię.

2. Na osuszoną powierzchnię wsyp sodę oczyszczoną i przykryj ją sporym, wilgotnym ręcznikiem lub ściereczką. Pozostaw taki kompres na kwadrans.

3. Po upływie wyznaczonego czasu dokładnie wyszoruj płytę. Gdy wszystkie zabrudzenia zejdą, zakończ czynność.

4. Do zwalczania przypaleń bądź trwałego brudu możesz wykorzystać specjalny skrobak. Stosuj go jednak uważnie, ponieważ ma ostre krawędzie.

5. Na powierzchnię płyty raz jeszcze rozpyl ocet i poleruj ją zwilżoną ściereczką. Ostatni zabieg polega na przetarciu płyty papierowym ręcznikiem.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę