Fusy z kawy
YouTube | Joy Home Remedies

Któż nie lubi smaku kawy o poranku? Zdecydowana większość osób wybiera kawę parzoną. Jak doskonale wiemy, po jej wypiciu, na dnie filiżanki zostają fusy. Wszyscy praktycznie od razu wyrzucamy je do kosza. Okazuje się jednak, że w takim przypadku marnujemy niezwykle cenny produkt. Fusy z kawy mają bowiem wiele zastosowań!

Jak podaje portal KobietaMag, jednym z zastosowań fusów z kawy jest wykorzystanie ich jako nawóz do roślin! Właściwości fusów przyciągają dżdżownice do naszego ogrodu, a dzięki temu gleba będzie o wiele bardziej spulchniona. Dodatkowo fusy poprawiają także retencje wody w glebie. Nawożenie roślin fusami z kawy jest dziecinnie proste. Wystarczy wysypać je pod kwiaty czy też krzewy. Pamiętajmy jednak, że fusy nie mogą pochodzić z kawy, która była słodzona!

Fusy posłużą nie tylko jako świetny nawóz, ale dodatkowo odstraszą ogrodowe szkodniki! Świetnie sprawdzą się np. w pozbyciu się kretów, a także nieproszonych kotów, które lubią podgryzać rośliny.

Co ciekawe, fusy od kawy doskonale pochłaniają zapachy. Możemy zatem wykorzystać je jako naturalny pochłaniacz zapachów w naszej lodówce! W tym celu wystarczy umieścić fusy w miseczce, a następnie wstawić ją do lodówki. Niemiłe lodówkowe zapachy odejdą w zapomnienie!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę