Jak zadbać o ogród wiosną, aby po zimie odżył? Te kilka kroków na pewno pomoże

Trawnik
Fot. Pixabay.com

Nadejście wiosny jest pierwszym sygnałem do tego, aby zacząć prace porządkowe po zimie w swoim ogrodzie. Jednym z tych obowiązków jest zadbanie o trawnik. W jaki sposób o niego zadbać i mieć pewność, że stanie się wizytówką ogrodu?

REKLAMA

Koszenie trawy od razu po nadejściu wiosny nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy odczekać kilka tygodni, aż trawa się odpowiednio zregeneruje po zimie. Gleba powinna wyschnąć i dopiero później można „wyjechać” na nią z kosiarką.

Odpowiednim momentem na koszenie trawy jest czas, gdy źdźbła trawy osiągną 7-8 centymetrów wysokości. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że będą one mocniejsze i lepiej ugruntowane, a do tego lepiej zniosą samo koszenie.

REKLAMA

Nie warto przesadzać z nawożeniem trawy

Bardzo duże znaczenie ma również to, w jaki sposób nawozimy ogród po zimowych miesiącach. Wiele osób przesadza z nadmierną ilością nawozu, licząc na to, że trawa zregeneruje się szybciej i skuteczniej. Nie jest to dobre rozwiązanie.

Nie dość, że niepotrzebnie wydamy pieniądze na specjalistyczny nawóz, to jeszcze przedobrzymy i tym sposobem możemy nawet zahamować wzrost trawy. Jeśli jednak zależy ci na wsparciu trawnika w szybszym wzroście, to warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu

REKLAMA

Podziel się: