Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, noszenie czapki i zmiana temperatur odbija się na kondycji włosów. Włosy po zimnie są suche, matowe, rozdwajają się i nadmiernie wypadają. Pierwsze dni wiosny, to idealny czas aby zareagować! Wiesz jak je wzmocnić i przywrócić siłę?

Warto pomyśleć o wzmocnieniu włosów oraz ich odżywieniu, dzięki czemu odzyskają blask i kondycję. Można skorzystać z rozmaitych kosmetyków oraz preparatów witaminowych, które dostępne w aptekach i drogeriach. Pozytywny wpływ ma również dieta. Zadbaj o to, aby była jak najbardziej zróżnicowana i bogata w świeże owoce i warzywa.

Jak informuje wizaz.pl w składzie preparatów doustnych, które wzmacniają włosy, można znaleźć witaminę A, skrzyp polny, biotynę oraz cynk. To one pomagają zachować w zdrowiu skórę i paznokcie. Po zimie warto podciąć końcówki o centymetr. Dzięki temu pozbędziesz się suchych i rozdwojonych końcówek.

Warto regularnie sięgać po specjalne szampony przeciw wypadaniu włosów. Usuną wszelkie zanieczyszczenia, ale też zregenerują włosy. Tak samo maski i odżywki – przywrócą ich dawny blask. Innym popularnym sposobem na wzmocnienie włosów po zimie jest stosowanie olejku rycynowego. Regularnie wcierany w skórę głowy zapobiega wypadaniu włosów, wzmacnia je i pobudza do wzrostu.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę