czosnek
fot. Pixabay

Czosnek urozmaica smak wielu dań. Chętnie wrzucamy go do sałatek, sosów czy zup. Ten produkt odznacza się jednak wyrazistym zapachem, który nie wszystkim odpowiada. Gdy przekroimy warzywo, jego aromat potrafi przez długi czas pozostawać na dłoniach, co może być kłopotliwe, gdy mamy ważne spotkanie lub zamierzamy wyjść do pracy. Aby nieco zmniejszyć przykrą woń, zastosuj domowy patent.

Jak stłumić zapach czosnku na dłoniach? Wypróbuj ten sposób

Aromat potrafi utrzymywać się na skórze bardzo długo. Nawet stosowanie mydła czy innych preparatów niewiele pomoże w takiej sytuacji. Z tego powodu najlepiej od razu po przygotowaniu dań z dodatkiem tego warzywa wypróbować ten prosty patent.

Okazuje się, że kawa znakomicie pochłania charakterystyczny aromat czosnku. Sposób jest banalny, wystarczy kilka ziarenek kawy położyć na dłoniach, a potem lekko nimi pocierać. Jeśli nie mamy w domu kawy ziarnistej, użyjmy mielonej, która sprawdzi się równie dobrze. Wówczas wsypujemy 2 łyżki tego produktu do szklanki i zalewamy niewielką ilością wody, aby otrzymać dość gęstą papkę. Potem myjemy nią dłonie – różnicę dostrzeżemy natychmiast.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach czosnku z ust?

Zapach czosnku na rękach to nie jedyny problem, z jakim przeważnie mamy do czynienia. Warzywo zazwyczaj pozostawia też nieprzyjemny zapach w jamie ustnej. Z takim problemem świetnie poradzi sobie natka pietruszki. Zdumiewające efekty przyniesie również wypicie szklanki mleka albo zjedzenie małego jabłka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę