Jak zaoszczędzić?
YouTube | ABC News (Australia)

W ostatnim czasie ceny prądu mocno poszły w górę. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka sposobów, aby jak najbardziej obniżyć wysokość swoich rachunków. Na portalu o2 pojawiło się ostatnio kilka, cennych rad. Pozwolą nam one nieco podreperować domowy budżet.

Warto zwrócić uwagę na ukryte zużycie prądu

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nawet kiedy urządzenie włączone jest tylko w stan czuwania, to i tak pobiera spore ilości energii. Sumując koszty, jakie niezauważalnie generują nam wszystkie domowe urządzenia, możemy doliczyć się sporej kwoty w ciągu miesiąca. Na co zatem powinniśmy najbardziej zwrócić uwagę, aby obniżyć rachunki?

Proste triki, które pomogą zaoszczędzić

Okazuje się, że z kontaktu powinniśmy wyłączać takie urządzenia jak telewizor, komputer, czajnik, ekspres do kawy czy ładowarki do telefonów oraz innych urządzeń. Co więcej, eksperci zwracają także uwagę na zużycie prądu przez lodówki. Co prawda, tego urządzenia nie możemy ot tak, po prostu wyłączyć z kontaktu. Możemy jednak zadbać o to, aby zużywało mniej energii.

Warto pamiętać o tym, aby nasza lodówka niebyła przeciążona. To znaczy, żeby nie zalegała w niej żywność przeterminowana, która już nie nadaje się do spożycia, a mimo tego spoczywa gdzieś na dnie. Im więcej produktów znajduje się w lodówce, tym więcej energii ona zużywa, a co za tym idzie, podwyższa nam zużycie prądu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!