Ostatnio drożdże to towar wysoce deficytowy. Niewiele osób wie, że można je przecież przygotować samemu w domowych warunkach. Chcesz wiedzieć jak? Przeczytaj!

Drożdże przydają się do zrobienia ciasta, pieczywa czy pizzy. Niestety ostatnio jest problem z dostępnością drożdży w sklepach. Na szczęście to produkt, który można zrobić samodzielnie w domu. Przepis jest banalnie prosty, jedynie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak informuje gazeta.pl aby przygotować drożdże potrzebne będą: 2 średnie ugotowane ziemniaki, łyżeczka cukru, łyżeczka jasnego niepasteryzowanego piwa.

Jak zrobić drożdże? Ziemniaki należy rozgnieść na gładką papkę za pomocą widelca lub blendera. Później do środka dodać cukier i piwo i połączyć składniki. Tak przygotowaną pastę należy przykryć i odstawić na kilka dni – w temperaturze pokojowej.

Po kilku dniach drożdże będą gotowe do używania. Taka ilość wystarczy na przygotowanie ciasta z kilograma mąki. Co prawda będą miały lekko piwny zapach, ale później w cieście nie będzie on wyczuwalny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę