smartfon
fot. Pexels

Jak domowym sposobem polepszyć jakość sygnału w swoim telefonie? To nic trudnego. Wystarczy przyszykować butelkę z wodą i telefon. Patent ten przyda się szczególnie w miejscach, gdzie są duże problemy z zasięgiem.

Gdy znajdujemy się znacznie dalej od centrum miasta, to już wtedy mogą występować kłopoty z zasięgiem. Jest to czasem bardzo denerwujące, zwłaszcza gdy musimy coś w mig załatwić, a nasz telefon dziwnym trafem traci zasięg, w dodatku internet w nim działa bardzo wolno. W takim przypadku warto posłużyć się pewną starą metodą.

Jak zwiększyć swój zasięg? Pomoże butelka z wodą

Gdy chcesz wzmocnić swój sygnał lub ogólnie załapać sygnał z sieci, a sprawia to problem, połóż telefon na twardym, płaskim podłożu (np. na stole). Postaw pojemnik z wodą przed komórką i ustaw w niej tryb samolotowy, a po kilku sekundach wyłącz tę funkcję. Jeżeli Twoje urządzenie nie ma trybu samolotowego, to zwyczajnie je wyłącz, a potem znowu uruchom.

Krótkotrwałe włączenie trybu samolotowego sprawia, że komórka skuteczniej odnajduje sygnały. Sąsiedztwo butelki z wodą, która znajduje się obok telefonu, dodatkowo wzmacnia łączność. Dlaczego? Być może pojemnik z płynem pełni tutaj rolę swoistego źródła, które ściąga różne fale radiowe znajdujące się w otoczeniu. Gdy komórka leży przy butelce, wtedy więcej fal trafia w pobliże Twojego telefonu.

Powyższy sposób sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się w pokaźnym budynku, w którym sporo jest metalowych elementów, a wewnętrzne sieci dodatkowo pogarszają sygnał. Pozostałe strefy, w których warto wypróbować ten patent to podziemny parking, czy oddalone od słupów telekomunikacyjnych miejsca z niezbyt dobrym zasięgiem.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę