Jaka jest zalecana dawka kawy w ciągu dnia? Jej fani muszą o tym wiedzieć

Pexels.com

Kawa jest bezapelacyjnie jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Pozwala nam odpowiednio funkcjonować, przez co wiele osób nie wyobraża sobie bez niej dnia. Warto jednak wiedzieć, jak dużo w ciągu dnia można jej wypić.

REKLAMA

Trudno nie wskazać na drogocenne właściwości kawy. nie dość, że zapewniają nam energię, to pobudzają nas do prawidłowego działania. Co więcej, częste picie kawy obniża szanse na zachowanie na nowotwory wątroby.

W kawie znajdują się również antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki uszkadzające komórki organizmu. Picie kawy zapewnia również mniej problemów z jakością i jędrnością skóry, a także wypadaniem włosów.

REKLAMA

Ustalono, że w ciągu jednego dnia można spożyć maksymalnie 400 mg kofeiny, co przekłada się na 5 filiżanek. Optymalnie jest zatem spożywać od trzech do pięciu kubków napoju, zaś w przypadku kobiet w ciąży jest to jedna filiżanka.

Wszystko to sprawia, że wszyscy smakosze i wielbiciele kawy powinni mocno zwracać uwagę na swoje dzienne spożycie tego napoju. Jednorazowe przekroczenie dawki nie powinno mieć złych skutków, jednak w dłuższej perspektywie może spowodować sporo problemów.