Jakie rośliny odstraszają owady w ogródku?

REKLAMA

Mimo pięknej aury naszego przydomowego ogrodu, trudno z niego komfortowo korzystać, ze względu na dokuczliwe owady. A wystarczy zasadzić kilka roślin, które je skutecznie odstraszą! Lawenda, pelargonia, a może mięta i bazylia? Sprawdź jakie jeszcze!

Olejki eteryczne wydzielane przez rośliny tworzą naturalną barierę, która chroni przed niechcianymi insektami. Roślin, które odstraszają owady jest bardzo dużo. Niektóre z nich działają wybiórczo. Na przykład odstraszają komary, ale wabią osy i pszczoły. Które w takim razie warto zasadzić? Do takich roślin można zaliczyć głównie lawendę, pelargonię, kocimiętkę, bazylię, wrotycz oraz miętę!

Jak informuje PAP lawenda wydziela zapach, który odstrasza komary, kleszcze, muchy i mole. Ponadto działa uspokajająco. Niestety, może zwabić osy i pszczoły. Podobnie działa pelargonia, której charakterystyczna woń odstrasza insekty. Równie dobrym wyborem jest trawa cytrynowa, tymianek cytrynowy lub geranium. Te rośliny również działają uspokajająco, a nawet nasennie.

REKLAMA