Google przyznało Złote Pinezki dla 16 najlepszych atrakcji w Polsce. Każde województwo dostało jedną nagrodę. Do tej pory została zaprezentowana połowa listy, drugą listę nagrodzonych miejsc poznamy w połowie sierpnia.

Mapy Google w lutym obchodziły 15. rocznicę uruchomienia. Na podstawie wpisów, zdjęć i opinii firma postanowiła przyznać tzw. Złote Pinezki, czyli wyróżnienia dla 16 atrakcji turystycznych w kraju – po jednej z każdego województwa.

Jak informuje redakcja gazety.pl Pinezki trafiają do miejsc, które zostały najbardziej docenione przez użytkowników. Wśród pierwszych ośmiu wyróżnionych miejsc znajdują się: zamek w Malborku w województwie pomorskim, Wały Chrobrego w województwie zachodniopomorskim, mosty w Stańczykach w województwie warmińsko-mazurskim, Pałac Branickich w województwie podlaskim, Żywe Muzeum Piernika w województwie kujawsko-pomorskim, Afrykarium w zoo we Wrocławiu w województwie dolnośląskim, Międzyrzecki Rejon Umocniony Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie w województwie lubuskim oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w województwie lubelskim.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę