Te małe i niepozorne owoce, są pełne zdrowotnych właściwości. Pomagają nawet w leczeniu nowotworów i sprzyjają osobom, będącym na diecie!

Borówki amerykańskie to kuzynki jagód. Pochodzą z Ameryki (Południowej) a Polska należy do światowej czołówki krajów, w których uprawia się je najczęściej. Polacy wiedzą, że są nie tylko smaczne, ale i zdrowe!

Jak informuje redakcja Wprost, borówki mają wiele właściwości. Przede wszystkim przeciwdziałają rozwojowi nowotworów. Polifenole zawarte w borówkach wstrzymują syntezę DNA i doprowadzają do apoptozy komórek nowotworowych, czyli ich śmierci. A te rakowe, w przeciwieństwie do komórek zdrowych, są z natury nieśmiertelne. Borówki amerykańskie zawdzięczają również swoje właściwości antyrakowe kwasowi elagenowemu, stosowanemu w profilaktyce raka płuc, gardła i przełyku.

Ponadto borówki wspomagają działanie układu krążenia, poprawiają wzrok, działanie wątroby oraz układu pokarmowego. Okazuje się, że dzięki zawartości flawonoidów borówki opóźniają proces upośledzania zdolności poznawczych. Sprzyjają również odchudzaniu. Nie należą do niskokalorycznych owoców, ale zawierają polifenole, które powstrzymują komórki tkanki łącznej przed przechowywaniem tłuszczu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę