– Musimy postawić pomnik Bitwy Warszawskiej, aby Polska była niepodległa. To jest test na niepodległość Polaków – czy jeszcze podlegamy obcym, czy jeszcze się ich boimy, czy możemy podjąć decyzję na własną rękę – powiedział Jan Pietrzak w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Zdaniem satyryka nieupamiętnienie odpowiednim monumentem zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku nie jest w stolicy przypadkowe.

– Pomnik Bitwy Warszawskiej nie stanął dlatego, że stolicą rządzą potomkowie Armii Czerwonej, którzy nie chcą stawiać pomników polskiego zwycięstwa. Mają zabronione przez swoje władze. Są przeciwnikami budowy tego pomnika. Armia Czerwona tutaj się rozpanoszyła. Im wystarcza pomnik zwycięstwa Józefa Stalina – stwierdził Pietrzak.

Na uwagę dziennikarza portalu, że ani Robert Biedroń ani wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, którzy są przeciwnikami budowy Łuku Triumfalnego w stolicy, nie są „potomkami Armii Czerwonej”, Jan Pietrzak odparł, że politycy o takich zapatrywaniach są ich spadkobiercami „w sensie moralnym i politycznym”.

– Oni mają charakter poddanych sowieckiego imperium. W sensie politycznym nie są Polakami. Nie rozumieją polskiej potrzeby i polskich dążeń. Oni by nie zwyciężyli w 1920 roku – wyjaśnił satyryk i dodał: – My mamy zobowiązanie wobec polskich bohaterów, którzy walczyli w Bitwie Warszawskiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę