Jarosław Gowin w szpitalu. Pojawiła się nieoficjalna diagnoza

Fot. Facebook.com/PorozumieniePolska

Lider Porozumienia i były wicepremier Jarosław Gowin przed kilkoma dniami trafił do szpitala. Według wstępnych i jak dotąd nieoficjalnych informacji prawdopodobną tego przyczyną jest depresja.

REKLAMA

Rzeczniczka prasowa i wiceprezes partii Porozumienie Magdalena Sroka potwierdziła, że Jarosław Gowin od kilku dni przebywa w szpitalu. – Rodzina i przyjaciele Jarosława Gowina proszą o uszanowanie jego prywatności. Nie jesteśmy upoważnieni do przekazania informacji o stanie zdrowia Jarosława Gowina. Wkrótce na pewno zrobi to sam Gowin – powiedziała.

Rzeczniczka przypomniała jednocześnie wydarzenia z tegorocznej wiosny, kiedy to lider Porozumienia ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Przebywał wówczas przez trzy tygodnie w szpitalu MSWiA w Warszawie.

REKLAMA

Dziennikarze „Newsweeka” nieoficjalnie ustalili, że u byłego wicepremiera zdiagnozowano depresję. Już przed rokiem lekarze informowali, że osoby po przechorowaniu COVID-19 są bardziej narażone na tego typu zaburzenia. Na stan zdrowia Gowina mogły mieć również wpływ nieustające ataki, które trwają od kilku miesięcy.

10 sierpnia tego roku Jarosław Gowin odszedł z rządu. Nieco wcześniej wniosek o dymisję złożył również premier Mateusz Morawiecki. Oficjalne odwołanie polityka z rządu zostało dokonane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Udostępnij: