Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Wiadomo, co się stało

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Przeszedł operację kolana
fot. Silar | CC BY-SA 4.0

Prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! Co się stało? Jak się czuje? Jak ustalili dziennikarze „Faktu”, Kaczyński przebywa w szpitalu w związku z operacją kolana, która miała miejsce kilka dni temu. Prezes PiS został zoperowany przez lekarzy szpitala wojskowego przy ul. Szaserów. Dziennikarze gazety nie byli w stanie dowiedzieć się, w jakim stanie jest Kaczyński. Posłowie jego partii zgodnie milczą w tej kwestii. Rąbka tajemnicy zdradziło jedynie anonimowe źródło. Informację o operacji potwierdził natomiast rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

REKLAMA

Nieoficjalne informacje o pobycie Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu okazały się prawdą. Zapytali o to dziennikarze podczas konferencji prasowej z udziałem rzecznika PiS Rafała Bochenka. Sekretarz prasowy potwierdził, że prezes jego ugrupowania przebywa w szpitalu, ale jednocześnie uspokoił, że nie ma to związku z żadnym wypadkiem. Kaczyński przeszedł operację kolana w związku z planowanym zabiegiem.

„Jarosław Kaczyński rzeczywiście przebywa obecnie w szpitalu, ale była to dużo wcześniej zaplanowana wizyta; proszę się nie martwić, wszystko jest w porządku” – powiedział w środę 21.12.2022 r. rzecznik PiS Rafał Bochenek, cytowany przez „Fakt”.

Słowa rzecznika PiS dodatkowo potwierdziła Polska Agencja Prasowa.

REKLAMA

Jarosław Kaczyński wylądował w szpitalu. Prezes PiS ma mieć rzekomo trudności z chodzeniem

Od kuzyna Jarosława Kaczyńskiego „Fakt” nie uzyskał więcej informacji. Jan Maria Tomaszewski stwierdził, że nie wie jak czuje się po zabiegu jego krewny, bo po operacji jeszcze się z nim nie kontaktował.

Anonimowe źródło gazety na Nowogrodzkiej stwierdziło jednak, że prezes źle zniósł zabieg na kolanie. Ma mieć problemy ze wstaniem z łóżka.

„Prezes jest obolały, ma trudności ze wstaniem z łóżka, ale miejmy nadzieję, że wszystko się powoli zagoi” – przekazało źródło „Faktu”.

REKLAMA

Powrotu Jarosława Kaczyńskiego do życia publicznego oczekuje się dopiero 11 stycznia – wówczas odbędzie się pierwsze w nowym roku posiedzenie niższej izby polskiego parlamentu.

Podziel się: