REKLAMA

Hulajnoga elektryczna
Fot. Stop Cham YouTube

Na kanale „Stop Cham” na YouTube pojawiło się kolejne nagranie, które powinno być przestrogą dla innych uczestników ruchu. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Słupsku, gdzie jadący na hulajnodze elektrycznej młody chłopak został potrącony przez kierującą autem osobowym.

REKLAMA

Co jakiś czas dochodzi do groźnych sytuacji z udziałem osób jadących na hulajnodze elektrycznej. Jednym z przykładów był incydent w Słupsku, gdzie młody chłopak chciał pokonać na niej przejście dla pieszych. Nieszczęśliwie wpadł pod koła osobówki.

– Młody chłopak postanawia pokonać przejście dla pieszych na hulajnodze elektrycznej i wjeżdża pod koła kobiety kierującej Renault. Jak informuje autor, nic poważnego nie stało się, ale o dalszych losach tego zdarzenia nic nie może powiedzieć, bo po chwili udał się w dalszą drogę do pracy – czytamy w opisie filmu.

REKLAMA

Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Sporo osób zarzuciło chłopakowi brak odpowiedzialności. – Przepisy mówią, że na zwykłych przejściach dla pieszych – bez wyznaczonego przejazdu dla rowerów, osoba poruszająca się rowerem bądź hulajnogą elektryczną ma obowiązek zejść z tego urządzenia i je przeprowadzić – podkreśla internauta.

Wedle obowiązujących przepisów, kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku, gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA