Jechał z zawrotną prędkością. Za kierownicą siedział 87-letni emeryt

Emeryt
Fot. Policja Krasnystaw

Funkcjonariusze policji z krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę przemieszczającego się volvo, który w miejscowości Dziecinin jechał z prędkością 162 km/h. Jak się okazało, ze kierownicą siedział 87-letni emeryt.

REKLAMA

W ostatni piątek policjanci z krasnostawskiej drogówki przeprowadzali rutynową kontrolę w miejscowości Dziecinin. W pewnym momencie ich oczom ukazało się volvo, które poruszało się z zawrotną prędkością. Wykazano, że kierowca jechał aż 162 km/h.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że jego kierownicą zasiadał 87-letni mieszkaniec Warszawy. Miał szczęście, jeśli chodzi o prawo jazdy – nie stracił go tylko dlatego, że poruszał się poza obszarem zabudowanym.

87-latek nie stracił prawa jazdy

Mundurowi dokonywali pomiaru na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, dlatego seniorowi udowodniono przekroczenie jej o 92 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i przypisano na jego konto punkty karne.

REKLAMA

– Nieodpowiedzialny 87-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, a na jego konto zostało dopisanych 15 punktów – przekazała starszy sierżant Anna Chuszcza z KPP Krasnystaw.

Podziel się: