Jedna osoba zginęła w strzelaninie. Trwa zmasowana obława za sprawcą

Strzelanina w Niemczech
fot. Pixabay

Znów niespokojnie u zachodniego sąsiada Polski. Jedna osoba zginęła w strzelaninie, do której doszło w Erfurt w Turyngii. Ofiarą śmiertelną – jak już wiadomo – był mężczyzna. Sprawca morderstwa uciekł z miejsca zdarzenia. Do strzelaniny doszło w nocy ze środy na czwartek. Dzisiaj nadal trwa obława za podejrzanym. Policja ostrzega, że ten może być uzbrojony i niebezpieczny.

REKLAMA

Niemiecka policja prowadzi zmasowaną obławę za napastnikiem, który doprowadził w środę, 26 czerwca, do strzelaniny w Erfurt w Turyngii. Nie są jasne na razie szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Na ten moment wiadomo, że do strzelaniny doszło ok. godziny 23:00. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając tam jedną zabitą osobę. Wedle najnowszych informacji nikt inny nie został poszkodowany w strzelaninie. Ofiara śmiertelna – jak informuje niemiecki „Bild” – to mężczyzna.

REKLAMA

Strzelanina w niemieckiej Turyngii. Za Odrą trwa zmasowana obława za sprawcą wczorajszego morderstwa

Przy okazji trwających poszukiwań policja apeluje o pomoc społeczeństwa, ale zastrzega, aby nie podejmować działań na własną rękę. Śledczy ostrzegają, że poszukiwany może być nadal uzbrojony i niebezpieczny.

„Każdy, kto może udzielić informacji na temat przestępstwa lub zbiegłego sprawcy, proszony jest o kontakt z policją” – apeluje niemiecka policja. Oprócz sprawcy poszukiwani są także świadkowie środowego wydarzenia.

Nie jest jasne, kim jest sprawca strzelaniny.

REKLAMA

Udostępnij: