Twitter | Mariana Betsa

Bardzo smutne wieści napłynęły z Ukrainy. W walce z rosyjskimi najeźdźcami zginęła ukraińska żołnierka Olga Semidianowa. Osierociła przy tym szóstkę dzieci. Ambasador Ukrainy w Estonii powiedziała, że „jest ona bohaterką swojego kraju”.

Minęły trzy tygodnie, odkąd wybuchła wojna w Ukrainie. Wiele osób, w tym kobiety i dzieci postanowiły uciec z kraju. Sporo z nich zdecydowało się jednak na obronę swojej ojczyzny, nie zważając przy tym na skutki.

Jedną z takich osób była żołnierka Olga Semidianowa, która wielokrotnie była odznaczana za odwagę po walkach w Doniecku w 2014 roku. Niestety, nie sprostała zadaniu, jakim było pokonanie Rosjan.

Ambasadorka Ukrainy w Estonii Mariana Betsa poinformowała na Twitterze o śmierci Semidianowej, która osierociła szóstkę dzieci. „Olga Semydyanova, matka sześciorga dzieci, zginęła w walce z rosyjskim najeźdźcą. Jest bohaterką Ukrainy” – napisała.

„Olga Semidianowa, matka sześciorga dzieci, zginęła w walce z rosyjskimi draniami. Wyrażała chęć obrony kraju do końca, nawet gdy wiedziała, że ich batalion może nie przetrwać. Jest bohaterką Ukrainy. Jest moją bohaterką” – napisała z kolei była minister edukacji oraz deputowana Rady Najwyższej Ukrainy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!