
Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory parlamentarne, na najwyższy wynik mogłaby liczyć Koalicja Obywatelska. PiS uzyskałoby o 1,4% mniej głosów.
Zgodnie z wynikami najnowszego sondażu, Koalicja Obywatelska obecnie uzyskałaby wyższe poparcie od Prawa i Sprawiedliwości o 1,4%. W ciągu miesiąca poparcie dla KO wzrosło z 26,5 do 30,1%.
Jeśli natomiast chodzi o poparcie dla PiS, w przeciągu miesiąca praktycznie nie uległo ono zmianie – wyniosło ono 28,7%. W sondażu pod koniec czerwca Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na poparcie 28,9% ankietowanych.
Konfederacja na trzecim miejscu
Swoich posłów do Sejmu wprowadziłaby również Konfederacja, której poparcie wyniosło 14,6%, a także Lewica (7,1%). Pierwsze z tych ugrupowań zanotowało spadek poparcia w skali miesiąca o 2,2%, natomiast drugie – wzrost o 1,5%.
Pod progiem z kolei znalazłaby się Konfederacja Korony Polskiej, na którą swój głos oddałoby 4,6% respondentów. Na kolejnych miejscach znalazły się takie partie, jak PSL (3,6%), Razem (3,1%) oraz Polska 2050 (2,8%).