granica
fot. Twitter

Stany Zjednoczone mocno potępiają wykorzystywanie migrantów do celów politycznych oraz „bezduszne i nieludzkie” organizowanie nieregularnych ruchów migracyjnych – poinformował rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

– Wzywamy reżim, by natychmiast zatrzymał swoją kampanię organizacji i wymuszania napływu nieregularnych migrantów przez swoje granice do Europy – powiedział Price podczas konferencji prasowej. Jest on również zaniepokojony kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Ned Price mówił, że „Stany Zjednoczone mocno potępiają polityczne wykorzystywanie i przymuszanie zagrożonych osób oraz bezduszne i nieludzkie organizowanie nieregularnych przepływów migracyjnych przez swoje granice”.

– Tak długo, jak białoruski reżim odmawia honorowania swoich międzynarodowych zobowiązań, podważa bezpieczeństwo i pokój w Europie oraz prześladuje ludzi pragnących wolności, nadal będziemy naciskać na Łukaszenkę i nie osłabimy wezwań do pociągnięcia go do odpowiedzialności” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu.

Price zaznaczył, że Stany Zjednoczone wspierają Polskę oraz innych sojuszników w Europie. Nie usłyszeliśmy jednak od niego o ewentualnych sankcjach przeciwko reżimowi na Białorusi.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!