Zaginęli 13-letnia Julia i 15-letni Bartłomiej
fot. Policja

Zaginęli 13-letnia Julia Ciepłowska-Jarosz i 15-letni Bartłomiej Goryczka! Bliscy obojga nieletnich od kilku dni nie mogą nawiązać kontaktu ze swoimi dziećmi. Ich zaginięcie wydarzyło się równolegle – 13-latka wyszła z domu i już nie wróciła. Podobnie 15-latek, z tym, że on uciekł z placówki opiekuńczej. Nastolatków poszukują bliscy oraz policjanci z dolnośląskiego Dzierżanowa. Śledczy przypuszczają, że nastolatkowie są parą i razem zaplanowali ucieczkę.

13-letnia Julia i 15-letni Bartłomiej przepadli jak kamień w wodę. Od kilku dni młodych poszukują funkcjonariusze policji z Dzierżanowa na Dolnym Śląsku – podaje „Fakt”. Jak przekazał Marcin Ząbek – rzecznik prasowy dzierżaniowskiej policji – jako pierwszy zniknął 15-latek.

„Bartłomiej Goryczka opuścił placówkę opiekuńczą w Piławie Górnej 18 sierpnia, natomiast Julia Ciepłowska-Jarosz wyszła z domu w Bielawie 19 sierpnia. Małoletni najprawdopodobniej przebywają razem” – powiedział Ząbek w rozmowie z „Faktem”. Dodał, że za zniknięciem nastolatków stoi najprawdopodobniej zauroczenie.

„Para była widywana wcześniej razem. Największym problemem w tej sytuacji jest to, że dziewczynka ma zaledwie 13 lat” – przekazał rzecznik dzierżaniowskiej policji.

Zaginęli równolegle. Policja poszukuje 15-letniego Bartłomieja i 13-letniej Julii

Policjanci proszą o kontakt, jeśli ktokolwiek widział wspomnianą dwójkę nastolatków. W sieci ujawniono zdjęcia zaginionych oraz ich rysopisy.

15-letni Bartłomiej Goryczka ma ok. 170 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i krótkie, ciemne włosy. Jego cechą charakterystyczną jest widoczna blizna z prawej strony głowy.

13-letnia Julia ma między 160 a 165 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, zielone oczy i długie włosy za ramiona, farbowane na czarno. W dniu zaginięcia nastolatka była ubrana w bluzę typu miś, szare spodnie i koszulkę z krótkim rękawem w biało-czarne paski oraz buty Nike. W uszach Julia może mieć złote kolczyki w kształcie słońca. Znakiem charakterystycznym w przypadku dziewczynki może być szpara pomiędzy zębami (jedynkami).

Rzecznik dzierżaniowskiej policji apeluje, aby w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z nieletnimi lub informacji ws. ich zaginięciu lub ich lokalizacji, zadzwonić do jednostki policji w Bielawie (tel. 47 8754 400) albo Dzierżoniowie (tel. 47 8754 222) lub pod numer 112.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!