Jura S8 czy Jura E8 – który model wybrać?

Jura to szwajcarska marka specjalizująca się w produkcji automatycznych ekspresów do kawy. Zyskała ogromną renomę wśród miłośników aromatycznych specjałów, a jej sprzęty są znane z innowacyjności i funkcjonalności. Do największych bestsellerów tej marki należą m.in. modele Jura E8 oraz Jura S8, które oferują szeroki wybór kaw czarnych oraz z dodatkiem pianki mlecznej. Czy warto dopłacić do modelu S8? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!  

Oba te ekspresy mają wiele podobieństw i są często porównywane. Jednak przed dokonaniem zakupu warto również zwrócić uwagę na istotne różnice, dzięki czemu wybierzesz model najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb. Jakie funkcje mają te ekspresy? Który z nich potrafi przygotować więcej kaw?

Ekspres Jura E8 – jakie ma funkcje?

Automatyczny ekspres Jura E8 (EB) zyskał uznanie wielu miłośników kawy. Ten model potrafi przygotować 17 różnych specjałów i ma dwie wylewki – podwójną do kaw czarnych oraz wylewkę Cappuccino, która pracuje podczas przygotowywania wszystkich napojów z pianką mleczną. Sterowanie tym modelem jest bardzo proste – posiada kolorowy wyświetlacz z czytelnym menu i realistycznymi grafikami, a nawigacja odbywa się za pomocą 6 dedykowanych przycisków. 

Doskonałe efekty parzenia są zasługą zaawansowanych technologii, które opracował szwajcarski producent. Młynek Professional Aroma Grinder mieli wszystkie ziarna z wyjątkową precyzją, natomiast Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej dba o to, aby wydobyć ze zmielonych cząsteczek jak najwięcej aromatu nawet wtedy, gdy czas parzenia jest bardzo krótki. Ekspres wyróżnia się także zbiornikami o dużej pojemności – zmieścisz w nich 280 gramów kawy, 1,9 l wody oraz 16 porcji fusów. Dodatkowo, marka Jura opracowała Inteligentny System Wody, który chroni urządzenie przed zakamienieniem, a nadajnik Smart Connect dostępny w dodatkowej ofercie może rozbudować ekspres Jura J8 o funkcję zdalnego sterowania. 

W roku 2023 do oferty trafił również ulepszony model Jura E8 (EC), który posiada udoskonalony młynek P.A.G.2 z ergonomicznym pokrętłem do łatwej zmiany stopnia mielenia oraz powiększony wyświetlacz 3,5 cala.

Jura S8 czy Jura E8

 

Ekspres Jura S8 – czym się różni od ekspresu Jura E8?

Ekspres do kawy Jura S8 ma jeszcze większy wyświetlacz niż ekspres Jura E8 i jest sterowany za pomocą dotyku, dzięki czemu wybór odpowiednich opcji jest jeszcze bardziej intuicyjny. Ekran dotykowy w tym modelu ma aż 4,3 cala, dzięki czemu prezentacja dostępnych kaw jest jeszcze bardziej przejrzysta. Co więcej, w tym modelu można przystosować wygląd wyświetlanego menu do swoich indywidualnych preferencji – możliwa jest zmiana nazwy dostępnych kaw, a także ich kopiowanie oraz przesuwanie. Dzięki temu ulubione napoje będą na wyciągnięcie ręki – bez przeszukiwania całej dostępnej listy za każdym razem! Ponadto, w zestawie z tym funkcjonalnym urządzeniem znajdziesz nadajnik Smart Connect do obsługi za pomocą smartfonów z aplikacją Jura Operating Experience – w przypadku ekspresu Jura E8 to akcesorium należy dokupić. 

Ekspres do kawy Jura S8, podobnie jak model E8 posiada dwie wylewki – podwójną do kaw czarnych oraz boczną do mlecznych kaw z dodatkiem aksamitnej pianki. Jednak liczba dostępnych specjałów jest nieco mniejsza – jest ich łącznie 15. Znajdziesz tutaj wszystkie klasyki dobrze znane z każdej kawiarni, jednak wśród dostępnych pozycji nie ma Cortado oraz Lungo Barista, które potrafi przygotować ekspres E8. 

Jura S8 czy Jura E8

Najistotniejsze różnice dotyczą sposobu obsługi urządzenia, jednak technologie wykorzystywane do parzenia kawy w obu modelach są takie same. Mielenie ziaren w ekspresie Jura S8, podobnie jak w modelu E8 odbywa się za pomocą stożkowego młynka Professional Aroma Grinder, który dba o najwyższą precyzję. Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej dba o to, aby zapewnić bogaty, głęboki aromat nawet w najmniejszych porcjach kawy, a technologia gładkiej pianki gwarantuje doskonale spienione mleko o jednolitej teksturze, bez pęcherzyków powietrza. Nie zabrakło również Inteligentnego Systemu Wody, który wspólnie z filtrem Claris Smart czuwa nad tym, by do jednostki zaparzającej nie trafiły żadne szkodliwe składniki. 

Ekspres Jura S8 czy Jura E8?

Ekspres do kawy Jura S8 to doskonały wybór dla osób, którym zależy na jak najbardziej przejrzystym menu, obsłudze zdalnej oraz personalizowaniu wyświetlanych specjałów. 

Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na tym, by delektować się wyśmienitym smakiem kawy, a opcje obsługi nie mają dla Ciebie aż tak dużego znaczenia, to świetnym wyborem będzie ekspres Jura E8, który parzy specjały, wykorzystując te same technologie, co wyższy model S8.