Już nie wyrzucisz torebek po herbacie
Pixabay

Już nie wyrzucisz torebek po herbacie. Ten trik przyda się każdemu, bo praktycznie wszyscy pijemy codziennie herbatę. Sprawdź na czym polega. 

Jeśli codziennie pijesz herbatę, to zazwyczaj wyrzucasz zużyte torebki herbaty do kosza. Ale czy wiesz, że te pozornie jednorazowe torebki mogą przydać się w przypadku ochrony przed uciążliwymi owadami? Jeśli nie to sprawdź na czym polega i jak zastosować en patent, a będziesz w szoku!

Już nie wyrzucisz torebek po herbacie. Poznaj genialny patent

Jednym z najbardziej przydatnych trików jest wykorzystanie torebek po herbacie w celu ochrony domu, balkonu przed owadami, takimi jak muchy czy komary. To niesamowite, jak prosta torebka herbaty może być niezwykle skutecznym środkiem odstraszającym.

Wiele gatunków owadów, takich jak muchy, komary, mrówki czy meszki nie znosi zapachu niektórych ziół. I właśnie tutaj idealnie sprawdzą się torebki po herbacie, których aromat działa na nie niekorzystnie. Najlepszą herbatą jest herbata z lawendy, ponieważ ma ona silne właściwości odstraszające. Można również użyć torebek z miętą, cytryną, melisą, goździkami. Po zaparzeniu herbaty wystarczy ostrożnie wyciągnąć torebkę i pozostawić ją na chwilę do wyschnięcia. Zbieraj różne torebki po herbacie i umieszczaj  je w różnych miejscach w domu, najczęściej tam gdzie pojawiają się owady. Mogą to być kuchenne półki, okna, stoły, balkony. Owady będą unikać tych miejsc ze względu na silny aromat.

To naturalny i bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych sposób, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, które mogą być obecne w popularnych środkach owadobójczych. Dodatkowo torebki po herbacie mogą również pozostawić delikatny, przyjemny zapach w naszym domu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę