Już nigdy nie wyrzucisz butelki po ketchupie. Genialny trik

ketchup
fot. screen Youtube / Mashed

Pusta butelka po ketchupie nie musi lądować na śmietniku. Może ci ułatwić wykonywanie niektórych czynności w kuchni. Jeśli jesteś wiernym fanem pancakes, ale niekoniecznie chce ci się je przyrządzać na śniadanie, zastosuj błyskotliwy patent, który zaprezentowała niedawno jedna z internautek. Będą okrąglutkie jak piłeczki, a ty nie narobisz harmideru w kuchni. Sprawdź dokładnie, o co chodzi w tym triku.

REKLAMA

W internecie możemy natrafić na tysiące użytecznych sztuczek. Dzięki nim jest nam łatwiej utrzymać porządek w domu, łazience czy kuchni, a niektóre rzeczy jesteśmy w stanie wykonać kilka razy szybciej. Podobnie jest gotowaniem. Na to też są sposoby. Pewna internautka na swoim profilu na Instagramie pokazała, do czego służy jej puste opakowanie po ketchupie.

Pusta butelka po ketchupie to narzędzie przydatne w kuchni

Prawie każdy z nas ma w chłodziarce butelkę ketchupu. Gdy ten się skończy, ona zazwyczaj trafia do kosza. Ty też ją wrzucasz? Od tej pory poważnie się nad tym zastanów – nawet nie wiesz, co tracisz. Opakowanie możesz jeszcze z powodzeniem wykorzystać.

REKLAMA

Poznaj rewelacyjną sztuczkę pewnej twórczyni. Kobieta radzi, by plastikową butelkę po ketchupie starannie oczyścić – przyda się do przyrządzania naleśników w wersji mini. Wystarczy wlać do wnętrza przygotowane uprzednio ciasto, a potem zakręcić nakrętkę. W tym momencie z dozownika można wytłaczać na rozgrzaną patelnię odpowiednią ilość masy, jaka jest wymagana. Nie ma opcji, że coś się rozchlapie i zanieczyści kuchenkę, blat czy pobliskie sprzęty kuchenne. Ponadto mini naleśniki będą w sam raz okrągłe.

Pod postem użytkowniczki od razu posypały się pochlebne komentarze, ale nie obyło się bez krytycyzmu. Wiele osób uznaje ten patent za bardzo przydatny i nowatorski, ale niektórzy są zdania, że kobieta jeszcze bardziej utrudnia sobie życie. Warto wypróbować ten trik i samemu stwierdzić, czy zasługuje na medal czy może jest do kitu. Niemniej jednak naleśniki prezentują się bardzo okazale i zachwycają perfekcyjnym kształtem. Mistrzowie kuchni mogą brać przykład z internautki.

REKLAMA

Do czego jeszcze może przydać się pusta butelka po ketchupie?

Dzięki specjalnemu dozownikowi butelka pomoże ci w ozdabianiu deserów gęstą słodką masą bądź lukrem. Poza tym butelką możesz też wycisnąć ciasto na chrust – w ten sposób uzyskasz lane faworki.

Podziel się: