Kaczyński musi zapłacić Sikorskiemu prawie milion złotych
fot. Silar | CC BY-SA 4.0

Radosław Sikorski może się poważnie wzbogacić kosztem Jarosława Kaczyńskiego. Naczelnik Prawa i Sprawiedliwości musi zapłacić byłemu szefowi resortu spraw zagranicznych 708 480 złotych z tytułu kosztów publikacji przeprosin w serwisie „Onet.pl”. Poinformował o tym adwokat Jacek Dubois w mediach społecznościowych. Wyrok jest nieprawomocny.

Niemal milion złotych może zapłacić na rzecz Radosława Sikorskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński. To pokłosie starej sprawy z 2016 roku. Wówczas Kaczyński na łamach „Onetu” oskarżył byłego szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych o zdradę dyplomatyczną, co skończyło się w sądzie. Głośny wywiad z szefem Prawa i Sprawiedliwości dotyczył katastrofy smoleńskiej.

„Wiceambasador w Moskwie Piotr Marciniak złożył notę w sprawie eksterytorialności miejsca katastrofy [w Smoleńsku – red.]. Następnie polecono mu ją wycofać. To było posunięcie wykonane na polecenie Radosława Sikorskiego, ale czy bez wiedzy Tuska? Tu już jest bardzo poważny przepis kodeksu karnego, zdrada dyplomatyczna” – mówił wówczas w „Onecie” Jarosław Kaczyński.

Kaczyński będzie musiał zapłacić Sikorskiemu niemal milion złotych! To cena za przeprosiny

Sikorski poszedł z tą wypowiedzią do sądu, który w 2020 roku orzekł na jego korzyść i prawomocnym wyrokiem nakazał Kaczyńskiemu przeprosić byłego szefa MSZ na głównej stronie „Onetu”. Prezes PiS do dziś wyroku nie wykonał, choć sąd oddalił jego wniosek o wstrzymanie wykonalności w związku ze złożeniem kasacji – podaje „rp.pl”.

„Na prośbę Radosława Sikorskiego informuję, iż Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet” – poinformował dziś na Facebooku prawnik Sikorskiego, Jacek Dubois.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!