REKLAMA

Błażej Poboży
Fot. Twitter

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał, że jego zdaniem Sejm „nie istnieje”, skoro ten nie uznaje Izby Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. Doradca Andrzeja Dudy Błażej Poboży zabrał głos w tej sprawie i zdradził, czy jest to możliwe.

REKLAMA

– W moim przekonaniu Sejm, jeżeli nie uznaje Izby Kontroli Nadzwyczajnej, to po prostu w tej chwili nie istnieje. Mamy w tej chwili zupełny kryzys konstytucyjny, nie mamy w gruncie rzeczy władzy, która przestrzega konstytucji – stwierdził w piątek Kaczyński.

Niedługo później do sprawy odnieśli się inni politycy. – Mam wrażenie, że pan prezes Kaczyński jeszcze się nie dowiedział, co się wydarzyło 15 października, jest w oszołomieniu. Dopiero do niego doszło, że już nie rządzi. Jest w kompletnym oderwaniu od jakiejkolwiek rzeczywistości – ocenił Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej.

REKLAMA

Poboży zabrał głos ws. rozwiązania Sejmu

Doradca prezydenta Błażej Poboży zabrał głos i przyznał, że słowa Kaczyńskiego należy rozpatrywać w kontekście politycznym. – Konstytucja została w te cztery tygodnie podeptana co najmniej kilka razy. Mamy sytuację bezprecedensową, mieliśmy więźniów politycznych – podkreślał.

Poboży dodał jednocześnie, że Andrzej Duda nie zamierza rozwiązać Sejmu. – Pan prezydent powiedział, że nie widzi przestrzeni do nowych wyborów i to powinno zamknąć dyskusję – podsumował.

REKLAMA

REKLAMA