Kaczyński o sytuacji na granicy z Białorusią: Odpowiedzialni za tragedię będą ci, którzy wspierają Łukaszenkę i Putina

Screen własny

Jarosław Kaczyński podczas czwartkowej konferencji prasowej wypowiedział się na temat aktualnie panującej sytuacji na granicy z Białorusią. Prezes PiS zapowiedział, że będzie budowana zapora na granicy z Białorusią.

REKLAMA

Po czwartkowym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, podczas którego debatowano między innymi na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej zwołana została kolejna konferencja w tej sprawie.

W konferencji zorganizowanej w siedzibie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wziął udział Jarosław Kaczyński. Przyznał on, że istnieje wiele dowodów na to, że białoruskie służby pomagają migrantom przedostać się do Polski.

REKLAMA

– Nie ma tu żadnego naporu ze strony uchodźców, przyjeżdżają imigranci ekonomiczni, są właściwie przywożeni, akcja jest zorganizowana przez władze Białorusi, dzieje się to za zgodą władz Rosji – powiedział, cytowany przez „Wprost”.

Kaczyński dodał też, że w przypadku tragedii na granicy winę będą ponosili ci, którzy „wspierają Łukaszenkę i Putina”. – Wszystko wskazuje na to i można to mówić z naprawdę bardzo dużą dozą pewności, że specjalnie są ci ludzie są doprowadzani do stanu osłabienia. Oni po pierwsze nie najlepiej znoszą tę temperaturę, są z innej strefy geograficznej. Obok używania dzieci, to druga metoda, która ma nas, czyli Polskę, zmusić do tego, by ich przyjmować – dodał.

REKLAMA

Podziel się: