Kaczyński o PO: To dawna komuna
fot. YouTube | Prawo i Sprawiedliwość

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie gryzł się dzisiaj w język… W niedzielę odbywa się rodzinny piknik z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło w Woli Rzędzińskiej. Włodarz partii rządzącej nie szczędził ostrych słów wobec przeciwników politycznych, a tradycyjnie najbardziej dopiekł Platformie Obywatelskiej. „Dziś Platforma to po prostu dawna komuna. SLD jest już nieboszczykiem, Lewica ledwie dycha, a prawdziwa komuna to PO” – mówił Kaczyński w Woli Rzędzińskiej.

Jarosław Kaczyński pojawił się na scenie w Woli Rzędzińskiej w czapce z daszkiem. W niedzielę, 16 lipca, odbywa się tam rodzinny piknik sympatyków PiS. „Przepraszam, że w czapce, ale zalecają, żeby być w takiej temperaturze, przy takim słońcu w czapce” – zaczął od tych słów Kaczyński.

„Spotykamy się z Polakami, aby porozmawiać o tym, co ważne. Nie chodzi tylko o sprawy wielkie, ale i mniejsze. Władza jest po to, by takie sprawy załatwić. Zadaniem władzy jest służyć, ale nie jakiejś konkretnej uprzywilejowanej grupie – służyć wszystkim, całemu narodowi” – podkreślił prezes PiS, po czym dodał, że większość planów, które jego partia sobie założyła, zostały zrealizowane.

„To, co obiecaliśmy to zrealizowaliśmy. Nie wszystko się udało, ale ogromna większość naszych planów została zrealizowana. Wprowadziliśmy 500 plus, a niedługo będzie 800 plus. Płace w Polsce rosną, a w czasie inflacji działaliśmy w interesie Polaków” – mówił Kaczyński podczas pikniku w Woli Rzędzińskiej.

Piknik w Woli Rzędzińskiej. Kaczyński: Piłka, winko, cygarka – to jest styl rządzenia?

Zaraz potem prezes PiS uderzył w lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska. Jego rządy porównał z rządami własnej partii. „Co robił ten krzykacz Tusk? Doprowadzał do tego, że jak był interes niemiecki i polski, to zawsze zwyciężał niemiecki” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

„Chodzi o to, jacy oni byli przy władzy. Tu w piłkę. Wiem, że tu też grano w piłkę. Nie ma nic złego w grze w piłkę. Tylko jak się pełni władzę, to piłka, winko, cygarka – to jest styl rządzenia? Nie, to jest sytuacja, jak grupa chłopaków dorwała się do władzy” – kontynuował prezes PiS, odnosząc się do rządu koalicji PO-PSL. O PiS-ie natomiast powiedział, że „to jest władza ludzi, którzy oczywiście nie są idealni, też popełniają błędy, ale mają dobrą wolę i nie są chłopcami w krótkich majteczkach”.

W pewnym momencie jeden z uczestników wydarzenia wykrzyknął pewne hasło, do którego Kaczyński zaraz potem nawiązał. „My jesteśmy pro-Polscy! Tutaj pan mówi: ‘Nie dać się komunie, Platformie’. Dziś Platforma to po prostu dawna komuna” – stwierdził prezes PiS. „SLD jest już nieboszczykiem, Lewica ledwie dycha, a prawdziwa komuna to PO” – dodał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!