27-letni Kajetan P. jest oskarżony o brutalne zabójstwo lektorki języka włoskiego oraz napaść na policjanta i biegłą psycholog. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Śledczy ustalili, że 3 Lutego 2016 roku Kajetan P., pod pozorem chęci rozpoczęcia nauki języka włoskiego, odwiedził Katarzynę J. w jej mieszkaniu na Warszawskiej Woli. Następnie dokonał zabójstwa kobiety przy użyciu noża. Aby ukryć zwłoki i uniknąć odpowiedzialności karnej, rozczłonkował ciało i przewiózł je do swojego mieszkania.

Kajetan P. przyznał się do zabójstwa, ale nie ustosunkował się do pozostałych zarzutów. Pierwsza opinia biegłych psychologów i psychiatrów dowodziła, że oskarżony jest osobą niepoczytalną, czyli nie rozumie znaczenia własnych czynów. Prokuratura zdecydowała się na powołanie drugiego zespołu biegłych. Według jego opinii Kajetan P. nie jest niepoczytalny. Biegli poinformowali, że wyjaśnienia oskarżonego okazały się obszerne i drastyczne. Prokuratura nie może jednak ujawniać ich mediom. Trudno rozstrzygnąć, kiedy rozpocznie się proces Kajetana P. ale tego typu sprawy są traktowane przez prokuraturę priorytetowo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę