kalkulator kredytowy

Zaciągnięcie kredytu na poważną kwotę rodzić może sporo wątpliwości. W szczególności, jeżeli chodzi o wysokość rat. Odpowiedzi można poszukać w internecie. Dokładnie mowa tu o kalkulatorze kredytowym, dającym odpowiedź na wiele pytań. Czego po takim narzędziu można się spodziewać?

Przelicznik kredytu

Jeżeli ktoś chciałby najlepiej opisać taki kalkulator, śmiało może powiedzieć, że ma do czynienia z najzwyklejszym przelicznikiem. To za jego pomocą można oszacować wysokość rat. Aby się o tym przekonać, wystarczy wejść na https://expander.pl/kalkulatory/. Oto przydatna pomoc, jaka wykorzystywana jest przez coraz większą część społeczeństwa. Korzystając z niego, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Jedną z nich jest informacja, że uzyskane dane mają charakter podglądowy. O finalnej wysokości rat decyduje m.in. oprocentowanie. Wiele osób, jakie już wykorzystało kalkulatory kredytowe przyznaje, że to, co podawane było online, niewiele różniło się od propozycji bankowych.

Dane do uzupełnienia

Aby móc swobodnie korzystać z takiego narzędzia, potrzebnych będzie kilka danych, jakie trzeba będzie umieścić w stosownych rubrykach. Mowa tu o:

  • suma, na jaką opiewać ma zobowiązanie finansowe,
  • oprocentowanie,
  • rodzaj rat (równe lub malejące),
  • okres kredytowania,
  • ubezpieczenie dla kredytu (o ile jest),
  • prowizja (o ile została ona narzucona).

Podanie tych danych nie jest obowiązkowe. Jednak tylko one są w stanie sprawić, że będzie można podać najlepsze dane, które faktycznie w przyszłości (podczas wizyty w banku) niewiele będą się różnić. Uwaga! Nie trzeba podawać żadnych danych osobowych w takim kalkulatorze.

Obliczanie zdolności kredytowej

Warto wiedzieć, że taki internetowy kalkulator wstępnie pomaga oszacować czyjąś zdolność kredytową. Obliczenie rat nie będzie sprawiać problemu. Jednak po wizycie w banku, nastąpiło brutalne spotkanie z rzeczywistością. Dlaczego? Okazało się, że dana osoba nie ma zdolności kredytowej. Aby uzyskać pewność co do tego, że wizyta w banku będzie miała sens, do kalkulatora należy wpisać kolejne informacje, czyli:

  • koszty utrzymania gospodarstwa domowego,
  • wysokość osiąganych dochodów,
  • wysokość rat innych kredytów — o ile są.

Jak więc widać, nadal nie ma konieczności wpisywania wrażliwych danych. Nie ma więc obaw co do tego, że zostaną one wykradzione lub przekazane nieodpowiednim podmiotom.

Rodzaj kredytu

Kiedy przydaje się kalkulator kredytowy? Zawsze wtedy, jeżeli zachodzi konieczność zaciągnięcia zobowiązania finansowego. Duża ilość osób wykorzystuje je, przygotowując się do wzięcia kredytu hipotecznego. To internetowe narzędzie pomaga im oszacować nie tylko wysokość rat, ale także sumę, jaką są oni w stanie otrzymać. Chociaż, należy dodać, że ma się do czynienia z kalkulatorami, odnoszącymi się do kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych, samochodowych. Zawsze stając przed tak trudnym wyzwaniem, jakim jest zobowiązanie finansowe, warto wspierać się takimi narzędziami online, jakie są w stanie rozwiązać wiele dylematów odnoszących się do posiadanego budżetu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę