REKLAMA

Mariusz Kamiński
Fot. Twitter

Zastępca, a od wtorku doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Poboży poinformował, że zatrzymany we wtorek Mariusz Kamiński rozpoczął protest głodowy. Były minister skierował oświadczenie do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara.

REKLAMA

Oświadczenie Kamińskiego do Bodnara odczytał w środę doradca prezydenta Błażej Poboży. – Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dot. pozbawienia mnie mandatu poselskiego, traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z tym, jako więzień polityczny, od pierwszego dnia mojego uwięzienia rozpoczynam protest głodowy – brzmi jego treść.

Kamiński zaapelował także o uwolnienie osób, które zostały skazane razem z nim. – Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego objętych aktem łaski wydanym w 2015 r. przez prezydenta RP – dodał.

REKLAMA

Byli współpracownicy Mariusza Kamińskiego ogłosili ponadto, że powołany został Komitet Obrony Więźniów Politycznych. Jego celem jest uruchomienie zbiórki pieniędzy na rzecz rodzin zatrzymanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

– Nic się nie zmieniło, poza tym, że wczoraj Polska się zmieniła. Mamy w Polsce więźniów politycznych. W świat pójdzie komunikat, że w Polsce zatrzymano wiceprezesa partii opozycyjnej, która wygrała wybory – komentował Błażej Poboży w rozmowie z dziennikarzami.

REKLAMA

REKLAMA