REKLAMA

16-latka napisała list do Dudy ws. szkoły w chmurze. Prosi o weto dla Lex Czarnek 2.0.
fot wSensie.tv | CC BY-SA 4.0

Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta zamierza zakupić setki kilogramów słodkich wypieków, o czym dowiadujemy się z oficjalnie ogłoszonego przetargu. Łączna kwota planowanego wydatku może wprawić w osłupienie.

REKLAMA

Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta ogłosiło przetarg na zakup wyrobów ciastkarskich, które trafią do czterech miejsc – Pałacu Prezydenckiego, Rezydencji Prezydenta, Zespołu Rezydencji Belweder – Klonowa oraz do siedziby Kancelarii Prezydenta.

Na liście znalazło się mnóstwo pozycji. Wśród przeróżnych ciast i ciasteczek znalazło się wiele klasycznych, polskich wypieków. Są to m.in. drożdżówki z kruszonką i nadzieniem, makowce, pierniki, ptysie, serniki, pączki i szarlotki.

REKLAMA

W dokumencie Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta czytamy, że produkty „mają się wyróżniać wysoką jakością oraz wyjątkowymi walorami smakowymi i estetycznymi”. Nie mogą ponadto zawierać konserwantów i sztucznych barwników.

Wszyscy zainteresowani producenci mogą składać oferty do 28 grudnia, a umowa zostanie zrealizowana sukcesywnie, w ciągu maksymalnie 48 miesięcy. Łączy koszt, jaki przeznaczono na zakup słodkości wynosi 486 tys. zł.

REKLAMA

REKLAMA