Kapusta kiszona jest gorzka
fot. Pixabay

Kapusta kiszona jest gorzka? Czy można zniwelować ten smak i uzyskać pyszny smak? Okazuje się, że wystarczy zastosować 1 prosty i szybki patent. Sprawdź!

Kapusta kiszona ma wyjątkowy smak. Jej wartości odżywcze są korzystne dla naszych organizmów. Dlatego jest ona niezastąpionym dodatkiem do wielu dań. Jednak zdarza się, że kapusta kiszona ma gorzki smak. Na szczęście istnieje prosty trik, który pomoże pozbyć się tej gorzkości.

Kapusta kiszona jest gorzka? Zrób to, a znów będzie pyszna

Dlaczego kapusta kiszona ma gorzki smak? Powoduje to kilka czynników. Jednym z nich jest nadmiar kwasu mlekowego, który jest naturalnie obecny w procesie fermentacji kapusty kiszonej. Zdarza się też tak, gdy kapusta została źle przygotowana lub fermentowana przez zbyt długi czas. Aby pozbyć się tego smaku, zastosuj prosty patent.

Na początku dobrze opłucz kapustę pod bieżącą zimną wodą. To pomoże usunąć nadmiar kwasu mlekowego, który może być odpowiedzialny za gorzki smak. Jeśli to nie zadziała, zamocz kapustę w lodowatej wodzie przez 15-30 minut. To powinno skutecznie pomóc w redukcji nadmiaru kwasu mlekowego.

Gdy wymoczysz kapustę i dobrze ją odsączysz z wody, to dodaj trochę słodyczy. Może być to miód, syrop klonowy lub cukier, ale pamiętaj o tym, by próbować smaku podczas mieszania.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!