Karaluchy
YouTube | Natural Health Remedies

Karaluchy to chyba jedne z najbardziej obrzydliwych owadów, jakie mogą pojawić się w naszym domu. Niestety, czasem pojawiają się znikąd i szybko się rozprzestrzeniają. Najbardziej narażeni na ich obecność są mieszkańcy bloków. Karaluchy bowiem potrafią przejść do nas od sąsiada, wykorzystując do tego np. wentylację.

Owady należy natychmiast wytępić!

Pierwsze kroki w celu pozbycia się karaluchów z naszego domu należy podjąć zaraz po ich zauważeniu. Im szybciej usuniemy je z naszego mieszkania, tym lepiej dla nas. Co więcej, pozbycie się karaluchów jest niezwykle ważne, bowiem owady te roznoszą bakterie i wirusy, które są groźne dla naszego zdrowia.

Jak podaje portal Haps, jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się karaluchów jest mieszanka cukru i proszku do pieczenia, w proporcjach 1:1. Taką mieszankę rozsypujemy w miejscach, w których widzieliśmy karaluchy. Soda oczyszczona, która to jest składnikiem proszku do pieczenia działa na karaluchy zabójczo i szybko pozwoli nam rozprawić się z owadami.

Piwo może nam pomóc!

Innym sposobem, który również możemy wykorzystać w naszym domu jest nasączenie kilku szmatek piwem i rozlokowanie ich w różnych miejscach w naszej kuchni. Piwny aromat zwabi karaluchy, natomiast upojone piwem padną, nim zdążą dobiec do swojej kryjówki. Ten sposób powtarzamy do czasu, aż przy szmatkach nie będą pojawiać się owady. Karaluchy, które zdechły w wyniku działania piwa należy wyrzucić, a najlepiej spalić.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!