Samolot
Fot. Pixabay.com

Nieodpowiedzialne zachowanie rodziców na lotnisku sprawiło, że ani oni, ani ich dzieci nie udali się na wakacje do Turcji. Para wykazała się agresywnością, przez co doszło do interwencji policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę na lotnisku w Poznaniu. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali wówczas informację o koniecznej interwencji w stosunku do pasażerów, którzy nie zostali wpuszczeni do samolotu lecącego do tureckiej Antalyi.

Powodem była dwójka pasażerów w wieku 43 i 45 lat, którzy mieli nie stosować się do poleceń wydawanych przez załogę, zachowywać się napastliwie w stosunku do załogi i innych pasażerów, a także mieli używać wulgarnych słów.

– W związku z dalszą narastającą agresją i wynikającą z tego możliwością zakłócenia bezpieczeństwa na lotnisku, wobec Polaków zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek – relacjonują strażnicy graniczni.

Przybyli na miejsce policjanci wykazali, że rodzice mieli w wydychanym powietrzu 1,6 i 1,2 promila, więc zostali zabrani do izby wytrzeźwień. Wyjazd mieli zaplanowany z dziećmi w wieku 7 i 10 lat, którzy wskutek sytuacji zostali przekazani najbliższej rodzinie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!