Screen Twitter | HTB

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na Kamczatce w Rosji. W wyniku katastrofy samolotu zmarły dwie osoby. Do zdarzenia z udziałem jednosilnikowego dwupłatowca AN-2 doszło w piątkowy poranek w rejonie jelizowskim.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w południowej części Kamczatki. Samolot AN-2, którego zadaniem było dostarczenie żywności i artykułów przemysłowych do wsi Tymlat rozbił się niedługo po starcie.

Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, maszyna runęła na ziemię, po czym zajęła się płomieniami. Natychmiast wezwano służby ratunkowe, które przez kilka godzin prowadziły akcję poszukiwawczą i gasiły ogień.

Na pokładzie znajdowało się dwóch członków załogi. Początkowo informowano o śmierci jednego z nich, a losy drugiego były nieznane. Agencja RIA Novosti przekazała, że ostatecznie z wraku wyciągnięto dwa ciała.

Kwestią zbadania przyczyn katastrofy zajęło się już Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji. Do tej pory ustalono, że samolot rozbił się tuż po starcie, około kilometr od pasa startowego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę