Sukienki zamiast spodni! Katolickie radio rzuca kobietom wyzwanie na maj
fot. Pixabay

Katolicka rozgłośnia rzuciła kobietom pewne wyzwanie! Rozmówczynie Radia Niepokalanów – będące jednocześnie jego słuchaczkami – stwierdziły, że ich życie zmieniło się, kiedy zaczęły ubierać się bardziej kobieco, tj. porzuciły spodnie na rzecz sukienek. W związku z tym katolicka rozgłośnia ma dla pań wyzwanie – aby w miesiącu maju, aby oddać cześć Maryi, ubierały sukienki!

To poruszyło internautów! Katolickie Radio Niepokalanów stworzyło wyzwanie „Maj w sukience dla Maryi”. „(…) Pragniemy zachęcić wszystkie słuchające nas Panie, Kobiety, Dziewczyny, Niewiasty… do podarowania Matce Bożej w maju wyjątkowego prezentu: oddania Jej czci także naszym strojem” – brzmi fragment wpisu, opublikowanego na stronie Radia Niepokalanów.

Wzywają tym samym wierzące kobiety, do porzucenia „męskiego stroju” – w rozumieniu np. spodni – a zamiast tego ubierania w maju sukienek i sukien. Ma to być oddanie czci Maryi w miesiącu, który według Kościoła Katolickiego jest poświęcony właśnie Matce Bożej. To właśnie wówczas odbywają się nabożeństwa majowe.

Sukienki zamiast spodni? Katolickie radio zorganizowało wyznanie dla kobiet

„Zadbajmy o to, by w miesiącu poświęconym Niepokalanej nasz strój był także formą czci Matki Bożej, żeby był piękny, kobiecy i godny. Mogą to być zarówno spódnice, jak i sukienki. Rezygnujemy jednak ze spodni” – apelują pracownicy Radia Niepokalanów.

Dwie panie Agnieszki – zaproszone do audycji w rozgłośni – stwierdziły, iż nic nie skłoniło ich bardziej do zmiany ubioru, niż wiara. Dla Boga wyrzuciły spodnie, a włożyły sukienki – twierdzą.

„Zachęcają także inne panie, by zwracały uwagę na strój, by przynajmniej do kościoła i na adorację Najświętszego Sakramentu wybierać piękny, godny i kobiecy strój, by nasze ciało uczynić godną świątynią Pana” – brzmi dalszy ciąg wpisu na stronie radia.

Inicjatywa powstała przy współpracy grup „Only4Women” i „Marianne – spódnice&sukienki” z franciszkanami.

Z pewnością, jeśli w maju będzie dobra pogoda, wiele kobiet nie będzie potrzebowało żadnych wyzwań! Co sądzicie o takiej akcji?


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę