Kawowe mydło podbija Internet. Jak zrobić domowy kosmetyk

Kawowe mydło
YouTube | Elly’s Everyday Soap Making

Kawa to napój, który dla wielu osób ma zbawienne właściwości. To właśnie ten napar pozwala nam rozbudzić się rano, czy też dodaje energii w trakcie ciężkiego dnia. Wiadomo także, że kawa ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, a co więcej, można wykorzystywać nie tylko sam napar, ale także fusy pozostałe po parzeniu.

REKLAMA

Naturalne domowe mydło!

Wiadomo już, że z fusów możemy przygotować między innymi nawóz dla naszych roślin. Jednak świetnie sprawdzą się one także w domowej łazience, bowiem są idealnym składnikiem dla domowej produkcji kosmetyków naturalnych. Na portalu Garneczki pojawił się ostatnio przepis na domowe mydło kawowe!

Mydło kawowe pomaga nam między innymi zwalczyć cellulit, a także pomoże w rozjaśnieniu skóry. Do jego wykonania potrzebujemy zaledwie ziarna kawy, fusy po kawie i kostkę mydła oraz olej kokosowy.

REKLAMA

Banalny przepis na domowy kosmetyk!

Na samym początku zalewamy kawę i pozostawiamy do wystygnięcia. W tym czasie na tarce ścieramy kostkę mydła, najlepiej wykorzystać do tego szare lub naturalne mydło. Uzyskane płatki roztapiamy w kąpieli wodnej. Do roztopionego mydła możemy dodać nieco oleju kokosowego, który to wzmocni efekt nawilżenia skóry.

W kolejnym kroku, fusy po kawie mieszamy dokładnie z roztopionymi płatkami mydlanymi. Uzyskaną masę przekładamy do silikonowych foremek, a w celach dekoracyjnych możemy dodać kilka ziaren kawy. Mydło kawowe pozotawiamy do zastygnięcia i gotowe! Możemy już cieszyć się własnoręcznie wykonanym naturalnym kosmetykiem!