Każdy zapomina o tym podczas sprzątania
fot. screen Youtube / Andrea Jean Cleaning

Każdy zapomina o tym podczas sprzątania łazienki. To bardzo zły znak, ponieważ przez to toaleta nie pachnie świeżo nawet po wyszorowaniu wanny, toalety i armatury.

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu. Powinna lśnić czystością i być zawsze świeża. Większość z nas regularnie sprząta to pomieszczenie – wtedy myjemy podłogę, zlew, wannę, prysznic i toaletę. Jednak jest jedno miejsce, które często jest zapominane. To ogromny błąd i stanowi potencjalne siedlisko dla bakterii. O czym mowa? Zobacz, co warto wiedzieć o tym zaniedbywanym elemencie łazienki.

Każdy zapomina o tym podczas sprzątania łazienki. Ogromny błąd

To miejsce znajduje się tuż pod toaletą – zazwyczaj ciężko jest dosięgnąć tam mopem, dlatego jest to pomijane. W dodatku zbierają się tam wilgoć, brud, opary i wiele innych drobnoustrojów. Może powodować to brzydki zapach, często myślimy, że po wyczyszczeniu wnętrza zniknie, a on jednak pozostaje. Wtedy wiadomą przyczyną będzie brak higieny pod toaletą.

Jak wyczyścić dokładnie miejsce pod toaletą?

Wystarczy odpowiedni płyn oraz szorstka gąbka – dokładnie należy wyszorować to miejsce ręcznie, w rękawiczkach. Nie zapominaj o tym, dzięki temu twoja łazienka odzyska pierwotny wygląd i blask.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę