Kidawa-Błońska: Cała opozycja powinna poprzeć w drugiej turze konkurenta Dudy. Nie może być żadnych fochów!

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała w niedzielę w Krakowie do polityków opozycji, by w drugiej turze solidarnie poparli tego kandydata, któremu przyjdzie się zmierzyć w drugiej turze z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą.

   

– Cała opozycja powinna wesprzeć kandydata, który przejdzie do drugiej tury. To jest polska racja stanu. I tutaj nie może być żadnych fochów, musimy to zrobić wspólnie – mówiła podczas spotkania z działaczami i sympatykami małopolskiej Platformy Obywatelskiej Kidawa-Błońska.

Zdaniem kandydatki PO rywalizującej w wewnętrznych prawyborach prezydenckich z Jackiem Jaśkowiakiem w trakcie kampanii wyborczej trzeba będzie podsumować kadencję Andrzeja Dudy.

   

– Jeżeli prowadzi się kampanię, chce się przekonać do innych rozwiązań i do innej prezydentury, do tego, że można ten urząd sprawować w kompletnie inny sposób: otwarty, skierowany do ludzi i przede wszystkim, że prezydent powinien być strażnikiem konstytucji, trzeba to zrobić – zaznaczyła Kidawa-Błońska.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News