– Mimo że jestem postrzegana jako osoba spokojna i kulturalna, to swoją siłę mam. I jestem przygotowana na brutalne ataki – powiedziała w wywiadzie dla weekendowego wydania „Polska The Times” kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu spytana o to, które sprawy uznaje za priorytety swojej kampanii, stwierdziła, że szczegóły przedstawi na konwencji prezydenckiej, która odbędzie się 29 lutego.

– Jest kilka tematów, które chcę poruszyć w kampanii. To przede wszystkim bezpieczeństwo Polaków, szeroko rozumiane, w tym bezpieczeństwo zdrowotne i ekologiczne oraz mądra edukacja – poinformowała.

Kidawa-Błońska nie ma wątpliwości, że kolejnym niezmiernie istotnym elementem jej kampanii będzie spowodowana przez rządy PiS drożyzna, o czym również rozmawiają Polacy.

– Polacy już widzą, że ów przysłowiowy koszyk z zakupami coraz bardziej pustoszeje. Że za te same pieniądze dzisiaj możemy kupić dużo mnie niż przed pięcioma laty. Drożeje żywność, energia, woda, PiS wprowadził wiele nowych podatków i o tym trzeba głośno mówić w kampanii – podkreśliła.

Kandydatka PO dodała także, że „prezydent musi być adwokatem obywateli, a nie bezkrytycznym wykonawcą poleceń prezesa”. – Boli mnie to, jak bardzo jesteśmy przez politykę podzieleni. Chciałabym, byśmy ze sobą umieli rozmawiać i szanować się. Żeby prezydent strzegł polskiej konstytucji i nie deptał zapisanych w niej naszych praw – powiedziała Kidawa-Błońska w wywiadzie dla „Polska The Times”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat