Kiedy solić rosół by smakował idealnie? To pytanie nurtuje wiele osób, które nie wiedzą kiedy jest najlepszy moment na posolenie zupy. Dlatego dziś podpowiadamy, kiedy powinno się solić rosół – na początku czy pod koniec gotowania? Sprawdź!
Rosół to pyszna i popularna zupa na polskich stołach. Najczęściej podaje się ją z makaronem i świeżą natką pietruszki. Jednak największym kluczem do pysznego smaku jest odpowiednie przyprawienie tej kultowej zupy. Kiedy powinniśmy solić wywar, by był perfekcyjny w smaku? Podpowiadamy!
Kiedy solić rosół by smakował najlepiej?
Wiele osób soli rosół na początku gotowania, razem z mięsem. Okazuje się, że to błąd, bo dodanie soli na początku gotowania wywaru z mięsem blokuje przedostawanie się smaków z mięsa i warzyw do zupy.
Rosół soli się dopiero na koniec – kiedy warzywa i mięso są już miękkie. Powstaje więc pytanie – ile dodać soli, by smakował idealnie? To zależy od proporcji, najlepiej dodawać sól małymi porcjami i próbować. Jednak przyjmuje się, że powinno się dodawać 2 łyżeczki soli na 5 litrów wywaru.