Piaskowanie zębów jest przeznaczone dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich zębów i mieć piękny uśmiech. Czasem przez na przykład nadmierne picie kawy i palenie papierosów, zęby stają się szare i gromadzi się na nich kamień. Wtedy właśnie może pomóc piaskowane zębów.

To jeden z podstawowych zabiegów stomatologicznych poprawiający estetykę uśmiechu. Podczas zabiegu z koron zębowych zostaje usunięty kamień oraz płytka bakteryjna. Warto go wykonywać co najmniej raz do roku.

Podczas zabiegu używa się z tzw. piasku dentystycznego, czyli zawiesiny zawierającej mikrogranulki tłoczone pod ciśnieniem przy pomocy specjalnej elektrodyszy. W zależności od rozległości zanieczyszczeń uzębienia, piaskowanie może obejmować tkanki znajdujące się nad dziąsłami lub okolicę kieszeni zębowych.

Jak informuje content studio, zabieg polecany jest wszystkim osobom posiadającym stałe, naturalne uzębienie. Piaskowanie to krótka, trwająca ok. 20–30 minut procedura, która jest zupełnie bezbolesna. Efekt odświeżonych zębów widoczny jest natychmiast!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę