Kiedy zrobić zakupy, aby uniknąć stania w kolejce?

REKLAMA

Przerażają Cię kolejki przed sklepami? To efekt wprowadzonych obostrzeń ze względu na epidemię koronawirusa. Zastanawiałeś się jakie godziny są najlepsze na robienie zakupów spożywczych? Sprawdź!

Redakcja dziennika.pl zdobyła wyniki badań przeprowadzonych przez ekspertów z systemu Yanosik. Badania przeprowadzono w kilku największych miastach Polski – Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

Badanie dotyczące wpływu epidemii koronawirusa na ruch drogowy oraz zwyczaje zakupowe pokazuje wiele zależności. Jak dokonano badania? Uwzględniono średnie prędkości w dniu ogłoszenia epidemii, czyli 20 marca 2020 roku oraz średnie prędkości analogicznego okresu – czyli tego samego dnia rok wcześniej.

REKLAMA

Jak informuje Julia Rachwalska, która reprezentuje operatora systemu Yanosik, wyniki badania jednoznacznie pokazały, że w czasie epidemii koronawirusa ruch samochodowy w sześciu największych miastach w Polsce zmniejszył się. W praktyce oznacza to mniejsze korki. Dla przykładu – w Warszawie średnia prędkość samochodów wzrosła z 40 km/h do 51 km/h.

Z raportu wynika również, że największych kolejek do sklepów, szczególnie tych wielkopowierzchniowych można spodziewać się w okolicach południa. Dlatego na zakupy najlepiej wybierać się z rana około godziny 8 lub pod wieczór około godziny 18. Markety budowlane są również zatłoczone. Analiza raportu Yanosika wskazuje, że kolejek można spodziewać się przed 10.00 co trwa aż do godziny 17.00.

Podziel się: