żołnierze
fot. Wikimedia / C.C.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy dotarła do nagrania kolejnej rozmowy. Rosjanin miał w wjej trakcie porównywać siebie do bohaterów serii filmów o Władcy Pierścieni, a do tego opowiadał, jak „wbija nóż w serce”, ponieważ „ma ostrze jak Frodo Baggins”.

Od początku wojny w Ukrainie obywatele tego kraju zaczęli nazywać rosyjskich żołnierzy „orkami”. Nazwę tę zaczerpnięto z kultowej sagi J.R.R. Tolkiena i dotyczy ono określenia wojsk sił zła.

Prześmiewcze określenie ma jednak swoje uzasadnienie. Sami Rosjanie porównują się do bohaterów tej książki. Z najnowszej rozmowy, przechwyconej przez ukraińską służbę bezpieczeństwa wynika, że rosyjski żołnierz nie tylko chwali się tym, jak zabijał Ukraińców, ale i porównuje siebie do bohaterów Władcy Pierścieni.

– Rosyjscy okupanci nie są nazywani orkami na darmo – niektórzy z nich naprawdę są fanami tych postaci z Władcy Pierścieni i cieszą się z zabijania Ukraińców – przekazał Artem Dechtiarenko, rzecznik SBU.

W rozmowie ze swoją żoną rosyjski żołnierz opowiada, co zrobił z „ukrem”, którego złapał. – Wbiłem nóż prosto w jego serce… Mam ostrze jak Frodo Baggins. Więc spełniłem swoje marzenie… Chciałem przeciąć mężczyźnie ścięgna – mówi żonie rosyjski najeźdźca.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!