REKLAMA

imigranci granica
fot. Facebook / 16 Dywizja Zmechanizowana

Na twitterowym koncie Estońskich Sił Zbrojnych pojawiła się w piątek informacja, że Estonia skieruje do polski kontyngent wojskowy, w związku z kryzysową sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak – podał tweeta dalej i oficjalnie przyjął pomoc Estończyków.

REKLAMA

„Estońskie Siły Zbrojne wysyłają do Polski 100 żołnierzy w celu przeciwdziałania agresji hybrydowej” – brzmi wpis, udostępniony na oficjalnym profilu Sił Zbrojnych Estonii, na Twitterze. „Chętnie przyjmujemy propozycję Estonii. Prowadzimy rozmowy w celu uzgodnienia szczegółów tego wsparcia” – odpowiedział minister Mariusz Błaszczak.

REKLAMA

Przysłanie posiłków zadeklarowała wcześniej także Wielka Brytania. Estońscy żołnierze pomogą polskim żołnierzom, strażnikom granicznym i policjantom w strzeżeniu pogranicza polsko-białoruskiego.

Od początku bieżącego roku, Straż Graniczna odnotowała ponad 34 000 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Ponad połowa z tej liczby, bo blisko 17,3 tysiąca prób, miała miejsce w samym listopadzie 2021 roku. A miesiąc jeszcze się nie skończył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA