Fot. Twitter / Polska Policja

Do kolejnego groźnego incydentu doszło we wtorek na granicy polsko-białoruskiej. W wyniku wtorkowych zamieszek w pobliżu przejścia granicznego z krajem ze stolicą w Mińsku rannych zostało siedmiu polskich funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej. Agresorami byli koczujący po białoruskiej stronie imigranci, którzy zaatakowali ogrodzenie, a przy tym strzegących przejścia przez granicę policjantów.

Zebrani ludzie rzucali w polskich funkcjonariuszy kamieniami, butelkami i przedmiotami, które przypominały granaty hukowe. W odpowiedzi polscy policjanci użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Policja w popołudniowym oświadczeniu przekazała, że w wyniku starć siedmiu polskich policjantów zostało rannych. Wcześniej podano, że jeden z funkcjonariuszy został ciężko ranny po trafieniu ciężkim przedmiotem. Trafił do szpitala.

Pięciu polskich policjantów doznało obrażeń rąk i nóg. W mediach społecznościowych polskiej policji pojawiły się nagrania, na których przedstawiono przedmioty, jakie rzucano w stronę służb.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę