REKLAMA

Zaporoże
Twitter | ▫️vyshynska▫️🇺🇦

Jak poinformował gubernator regionu, co najmniej dwie osoby zginęły, gdy w czwartek siedem rosyjskich rakiet uderzyło w budynki mieszkalne w południowo-wschodnim mieście Zaporoże na Ukrainie. Co najmniej 5 osób zostało uwięzionych pod gruzami.

REKLAMA

Uderzenia miały miejsce zaledwie kilka godzin po tym, jak Ukraina ogłosiła, że ​​wojsko tego kraju odbiło trzy wsie okupowane przez Rosję. Gubernator Oleksandr Starukh napisał na swoim kanale Telegram, że wiele osób zostało uratowanych z wielopiętrowych budynków, w tym trzyletnia dziewczynka, która została zabrana do szpitala na leczenie.

Miasto Zaporoże jest centrum administracyjnym regionu o tej samej nazwie, który w środę prezydent Rosji Władimir Putin zaanektował z naruszeniem prawa międzynarodowego. Znajduje się również w pobliżu największej w Europie elektrowni jądrowej, która znajduje się pod rosyjską okupacją.

REKLAMA

Szef straży nuklearnej ONZ ma w tym tygodniu odwiedzić Kijów, aby omówić sytuację w Zaporożu po tym, jak Putin podpisał w środę dekret o przejęciu przez Rosję elektrowni sześcioreaktorowej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy nazwało to przestępstwem i uznało dekret Putina za „nieważny”. Państwowy operator jądrowy Energoatom zapowiedział, że będzie nadal eksploatował elektrownię.

REKLAMA

https://twitter.com/vyshynskaua/status/1577871600258523136


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA